Wykonanie dobrego projektu architektonicznego to tylko część sukcesu w drodze do spełnienia oczekiwań klienta. Drugą, nie mniej ważną, sprawą jest jego odpowiednia prezentacja, która przykuje uwagę i przekona do podjęcia decyzji.

Zarówno w przypadku prostych obiektów budowlanych takich jak domy jednorodzinne, czy też dużych  konstrukcji o skomplikowanej geometrii (np. centra handlowe) czasem dwuwymiarowe przekroje nie przekazują wszystkich niezbędnych informacji, a wprowadzanie do nich dodatkowych szczegółów powoduje, że rysunki te stają się nieczytelne. Użycie przekrojów 3D przez budynek daje lepszy obraz tego co tak właściwie się w nim znajduje. Oczywiście nie jest to alternatywa dla przekrojów 2D, ale doskonałe uzupełnienie dokumentacji i prezentacji projektu.

Program EliteCAD oferuje funkcję tworzenia trójwymiarowych przekrojów. Przekroje takie można zapisywać na papierze lub  jako kolejne obiekty 3D, które mogą być w trybie rzeczywistym obracane i prezentowane zainteresowanym osobom. Dodatkowo istnieje możliwość tworzenia przekrojów poprzez sterowanie płaszczyznami tnącymi w trybie rzeczywistym.

Użycie przekrojów 3D daje nieograniczone możliwości prezentacji, ale również sprawia, że do analizy przekroju przez budynek nie jest wymagana umiejętność czytania dokumentacji budowlanej.  Znacznie ułatwia to kontakt i wymianę informacji  z klientem.

 

Zobacz film: EliteCAD AR14 – Przekroje 3D

 

 

Pobierz i przetestuj EliteCAD AR14

Zachęcamy do pobrania i bezpłatnego przetestowania możliwości  programu EliteCAD AR14. Aby pobrać wersję testową, kliknij poniższy przycisk.

Pobierz demo
totop

Zyskaj dostęp do 4 niepublikowanych webinarium z obsługi EliteCAD

Zapisz się do newslettera